Maar je moet wel blijven oefenen.
Ik begin maar even bij mezelf. Ik heb een ‘gebruiker’ als het gaat om de computer. Ik heb eigenlijk maar weinig met een laptop vooral nu ik niet meer werk. In het verleden was ik gedwongen om de computer te blijven gebruiken, in verband met mijn werk. Alles was geautomatiseerd, testen, dossiers, rekeningen, administratie, de agenda en ook voor het schrijven van blogs, het onderhouden van mijn websites en voor het bijhouden van mijn accounts. Nu merk ik dat ik steeds minder achter mijn laptop kruip, ik heb hem zelfs opgeborgen in een kast en als ik iets digitaals moet doen gebruik ik mijn telefoon.
Het gevolg daarvan is dat ik langzamerhand ben geminderd met het produceren van blogs en dat eigenlijk zelf heel jammer vind. Het gaan zitten en een verhaal produceren wat lekker schrijft en lekker leest ben ik steeds meer gaan uitstellen en nu ben ik erachter gekomen dat ik het mis. Ik mis het creatief bezig zijn met kennis en taal, met lijnen maken en verbanden leggen, met het maken van doordenkers en grappen. En ik baal ervan, want nu ik mijn laptop heb geopend moet ik weer overal over nadenken, over wachtwoorden, over profielen en foto’s, over titels en bijschriften.
Maar ik vind het nogal wat om mezelf ertoe over te halen weer regelmatig een verhaal te schrijven en te publiceren. Ik ben inmiddels met pensioen en moet toch nog heel veel. Zo moet ik blijven sporten om sterk te blijven, ik moet blijven zingen omdat mijn stem anders niet krachtig meer is, ik kruip nog regelmatig achter de piano omdat ik bang ben dat ik het anders verleer.
Misschien moet ik er weer een patroon met afspraken met mezelf van maken. Bijvoorbeeld 1 maal in de 14 dagen een blog schrijven, net zoals 1 keer in de maand met kleuters werken in de kerk, 1 maal per maand pianoles, 5 maal per week sporten, 1 maal per week in een koor zingen en zo heb ik een heel programma.
Ik dacht misschien kan ik een formule maken, om mijn vaardigheden te blijven oefenen.
De spirituele betekenis van het getal 1 maar ook 1 1 1 staat voor ‘een nieuw begin’. Dat kan ik wel gebruiken.
1 1 1 heeft in de bijbel geen betekenis. Wel kun je het zien als een verwijzing naar Psalm 111, die eindigt met de tekst ‘De vreze des Heren is het beginsel der wijsheid’ ofwel wie wijs wil zijn moet ontzag en respect hebben voor God.
Goed, zo kom ik aardig op weg.
Nu de 2 2 2 regel, deze wordt wel gebruikt om partnerrelaties vlot te trekken. De eerste 2 staat voor eens in de 2 weken een avondje samen, ofwel een ‘date night’. Deze kan bestaan uit samen (uit) eten, naar het theater of een wandeling maken. De tweede 2 staat voor samen een dagje of een weekendje weg, afhankelijk van de mogelijkheden van het gezin, de financiën, eventuele oppas, gezondheid, werk en levensstijl. De derde 2 staat voor elke 2 jaar een paar dagen met elkaar op vakantie.
Als ik deze formule zou plakken op mijn blogschrijfsels, dan zou ik bijvoorbeeld kunnen zeggen: elke 2 weken een blog schrijven elke 2 maanden informatie verzamelen voor nieuwe blogs en elke 2 jaar 2 maanden rust.
Maar misschien is het toch beter om 3 3 3 regel over te nemen van de richtlijnen voor adoptiehonden. De eerste 3 dagen komt de hond bij van de stress van de verhuizing. Dus ik gebruik 3 dagen om bij te komen van de stress van het werken op mijn laptop en het schrijven van een blog. Daarna went de hond in 3 weken aan dagelijkse routines en huisregels. Zo wacht ik 3 weken af hoe er op mijn blog wordt gereageerd en verheug me over de positieve reacties en doe er 3 maanden over om eventuele negatieve reacties emotioneel te verwerken.
4 4 4 voor het bewaren van moedermelk. Op kamertemperatuur kun je moedermelk 4 uur bewaren, in de koelkast 4 dagen ne in de vriezer 4 maanden. Voor mij zou 4 4 4 kunnen betekenen, dat ik maximaal 4 uur besteed om een blog te schrijven, 4 dagen ervoor uittrek om hem te verbeteren en te publiceren en na 4 maanden rust een nieuwe blog schrijf.
5 5 5 regel voor postnataal herstel, bestaande uit 5 dagen in bed, 5 dagen op bed en 5 dagen rond het bed. Misschien 5 dagen in bed om uit te rusten van al mijn gepruts met Word, Google, Internet, Facebook, Pixel en andere herrie. 5 dagen op bed om weer te wennen aan het gewone (niet digitale) leven en dan 5 dagen rond het bed, dus langzaam weer bewegen, wat eten en drinken, contact met familie en vrienden en daarna opnieuw met de cyclus beginnen.
En zo kun je doorgaan, met de 6 6 6 wandelmethode, de 7 7 7 opvoedingsmethode en 8 8 8 het getal van de goddelijke volheid van Jezus.
Maar nu alle gekheid op een stokje, ik heb over deze blog ongeveer 3 uur gedaan. Ik was tot 2 maal toe mijn tekst kwijt en ik gebruik straks losse geeltjes met vergeten instructies om een foto te downloden en mijn blog op mijn site en op facebook, internet en Instagram te plaatsen. Ik zal blij zijn als dit me voor het einde van de avond is gelukt.
Eerlijk gezegd, mezelf kennende, valt het me toch mee, dat het weer is gelukt. Ik zal proberen om met een zekere regelmaat blogs te blijven schrijven, zolang lezers en ik er plezier in houden. Het typen houdt mijn vingers soepel, het voorkomt dat ik digitale angst ontwikkeld en het doet me goed om te merken dat ik het nog kan, net als fietsen, zwemmen, sporten, Franse woorden leren, moeder, partner en oma zijn, vriendschappen onderhouden, de was vouwen en nog veeeeel meer.



